salon LAVANDE

Salon Lavande

Bachova terapie

Co je to Bachova terapie?

Dr. Edward BachBachova květová terapie je varianta homeopatie, která při aplikaci využívá výluhy květů některých rostlin, tzn. "esence". Bachovu terapii zavedl Dr.Edward Bach, který zastával názor, že většina lidských nemocí je způsobena negativním stavem mysli. Proto určil 38 květových esencí, které měly takovéto stavy zmírnit a tím přispět k vyléčení pacienta. Svou podstatou má tedy tato metoda blízko k homeopatii.

Podle organizací, zabývajících se květovou terapií je Bachova terapie doporučena při těchto stavech: úzkost/stres, deprese, nedostatek sebejistoty, emocionální a fyzické trauma.

Zdroj: cs.wikipedia.org

Co jsou Bach® essence?

Bachovy esence Tvoří ji 38 výtažků z různých květů a rostlin. Pomáhá člověku zvládnout nejrůznější záporné emoce, harmonizovat mysl a tím i nastartovat přirozenou obranyschopnost organismu. Květové esence pomáhají uvolnit zablokovanou životní energii a uvést ji opět do pohybu. Každý nezpracovaný problém, všechny starosti, strachy a bolesti z minulosti, které člověk utrpěl či někomu způsobil, blokují životní energii a oslabují připravenost člověka postavit se na odpor škodlivým zevním vlivům. Květové esence pomáhají lidem k celostnímu pohledu na věc a způsobují , že se pak stávají otevřenějšími, schopnějšími lépe čelit negativním vlivům . Květy nemají za úkol vyzmizíkovat psychické a tělesné symptomy, slouží však jako pomocný prostředek k překonávání toho, co tyto symptomy způsobili. Dr.Bach byl hluboce přesvědčen, že každý člověk má ve svém životě určení nebo úkol, který se rozhodl splnit. Jestliže nedochází k uskutečnění této vnitřní a vnější úlohy, mohou vznikat psychická nebo tělesná onemocnění, anebo se mohou přihodit jiné, těžké životní situace.Tyto originální květové esence pomáhají člověku znovu uvést do souznění tělo, duši i ducha a jsou mu jedinečným zdrojem pomoci k životu v harmonii se svým Já. Esence jsou čisté, nejsou škodlivé a nemají vedlejší účinky. Nesprávně zvolena esence není tělem energeticky přijata, a proto nemůže způsobit žádné škody. Tato terapie nepotírá to negativní , co v člověku je, nýbrž podporuje jeho pozitivní potenciál. Vysoké kmitání, vibrace různých divoce rostoucích rostlin , které podle Dr.Bacha podléhají tzv.vyššímu“Uspořádání“ se přenáší také na člověka, který je užívá. Tento změněný harmonický stav tak umožňuje překonání problémů, výzev života a podporuje zdraví.

„ Tento systém léčení je tím nejdokonalejším, jaký kdy byl lidstvu v jeho živoucí paměti dán.“
Ilse Maly, Bachova květová terapie

Co jsou RESCUE® produkty

Bachova terapie RESCUE esence Jednoznačně nejznámější a nejpoužívanější a také jediná polykomponentní směs v Bachově květové terapii (podle originální receptury Dr. Bacha se skládá z 5 Bachových květů), tzv. první pomoc, podpora a záchrana ve všech krizových situacích. Stejně jako všechny ostatní Bachovy esence je vyrobena z nejedovatých, planě rostoucích rostlin, je přírodní, zcela bezpečná, nevyvolává závislosti, nežádoucí účinky ani alergie, nelze se jí předávkovat a bez obav ji mohou užívat i novorozenci, těhotné a kojící ženy, děti všech věkových kategorií a těžce nemocní. Bez jakýchkoli kontraindikací se dá kombinovat se všemi ostatními formami léčení (alopatické léky, homeopatie, fytoterapie, tradiční čínská medicína, …).

Jejím hlavním přínosem je, že:

 • Harmonizuje emoce a tím nás stabilizuje, zklidňuje
 • Uvolňuje napětí, stres, strachy, úzkost, paniku
 • Zabraňuje šoku, traumatu, hysterii, neadekvátním reakcím
 • Pomáhá nastartovat samoléčící síly organismu
 • Urychluje uzdravování a rekonvalescenci

Krizová esence stejně jako ostatní Bachovy esence nenahrazuje lékařskou péči, ale může ji velmi dobře doplnit a podpořit.

Kdy a jak užívat RESCUE®

Základní indikací pro to, abyste použili Krizovou esenci, je pocit nepohodlí, diskomfortu, něco vám subjektivně vadí, rozčiluje vás to, stresuje, máte z toho strach, fobii, paniku, přivádí vás to k šílenství, zuřivosti, vzteku, traumatizuje vás to, šokuje, zažili jste nepříjemnou situaci, ze které se cítíte nesví, ve stresu, nervózní, napjatí, nebo vás taková situace teprve čeká a vy nevíte, jak s vaším emocionálním rozpoložením naložit …

Přesně v tu chvílí je ideálním pomocníkem RESCUE® Krizová esence. Krizová esence vám přinese úlevu i v případě strachu z vystupování na veřejnosti, panické hrůzy z návštěvy zubního lékaře, u zkoušek ve škole nebo po nečekané hádce s partnerem.

Jejím hlavním přínosem je, že:

 • Harmonizuje emoce a tím nás stabilizuje, zklidňuje
 • Uvolňuje napětí, stres, strachy, úzkost, paniku
 • Zabraňuje šoku, traumatu, hysterii, neadekvátním reakcím
 • Pomáhá nastartovat samoléčící síly organismu
 • Urychluje uzdravování a rekonvalescenci

Pro koho jsou Rescue esence určené:

 • chronicky nemocné osoby
 • děti
 • dospělé osoby
 • zvířata
 • rostliny

Krizová esence stejně jako ostatní Bachovy esence nenahrazuje lékařskou péči, ale může ji velmi dobře doplnit a podpořit.

Zdroj: www.bachovaterapie.cz

Pro další informace k Bachově terapii, popř. objednání sezení s terapeutem mne prosím kontaktujte na e-mailu bachovaterapie@post.cz.

Ceny za nabízené služby najdete v ceníku.